«Юннати- це на все життя»
25 вересня на площі центру дитячої та юнацької творчості з 9 години ранку лунала весела музика, скликаючи у дружнє коло однодумців, тих, хто зберігає чистою рідну землю Солонянщини. У цей день близько 100 юннатів із 22 загальноосвітніх закладів району зібралися для відзначення урочистої події – ювілейного зльоту юних натуралістів, присвяченого 90-ій річниці юннатівського руху в Україні.
В одну мить площа завдяки умілим рукам юннатів та креативній творчості педагогів перетворилася на різнобарвний океан квітів, рекламу вирощених овочів на рідній землі та захоплюючу виставку духмяних короваїв. А різноманітне варення, приготоване з нетрадиційних інгредієнтів манило до себе чудовими ароматами. Слід зазначити, що короваї, привезені делегаціями Новопокровської, Сурсько-Михайлівської, Дзержинівської, Письмечівської, Незабудинської середніх шкіл, Олександропільського та Тритузнянського навчально-виховних комплексів, Миропільської НСШ покладуть початок експозиціям для створення районного Музею Хліба.
Усіх присутніх з нагоди ювілейного зльоту привітали перший заступник голови Солонянської райдержадміністрації Василь Юрійович Федорчук та керівник відділу освіти Микола Анатолійович Дармостук. У своєму зверненні до юннатів Солонянщини як Василь Юрійович так і Микола Анатолійович побажали нових звершень та перемог і наголосили, що завдяки роботі юних натуралістів наша Солонянщина є екологічно чистим краєм.
Урочистою подією на святі стало вручення грамот голови Солонянської райдержадміністрації П.І.Швеця методисту ЦДЮТ Руденко Галині Анатоліївні, керівникам екологічних гуртків ЦДЮТ – Шатовій Ользі Іванівні (гурток «Паросток», що працює на базі Жданівської СШ), Пивоваровій Любові Миколаївні (гурток «Первоцвіт», що працює на базі Письмечівської СШ) та Гуровій Нілі Іванівні (гурток «Юний еколог», що працює на базі Дзержинівської СШ). Грамотами відділу освіти були нагороджені вчителі біології Степанчук Надія Степанівна (Широчанська НСШ), Соловей Любов Єгорівна (Петриківська НСШ), Зюбанова Алла Степанівна (Тритузнянський НВК), Кулабухова Любов Іванівна (Новопокровська СШ), Соколова Віра Григорівна (Башмачанська СШ). Грамотами центру дитячої та юнацької творчості були відзначені вихованці гуртка «Паросток» Ходова Дар'я, Третяк Анна, Кухарець Інна, вихованці гуртка «Первоцвіт» Бокова Юлія, Пархоменко Юлія, Матвійчук Інна, Ромащенко Єлизавета, вихованці гуртка «Юний еколог» Бичковський Євген, Гордійчук Олексій, Сасюк Денис. Грамоти також отримали Могила Дар'я, учениця Жданівської СШ та Федько Юлія, учениця Миропільської НСШ.
Після огляду виставки учасники ювілейного зльоту у актовій залі ЦДЮТ продовжили роботу по секціям. Продуктивно відбулося засідання секції « Практична природоохоронна робота та екологія». За цим напрямком працювали учні Башмачанської, Березнуватівської, Військової, Дзержинівської, Мопрівської, Новопокровської , Письмечівської, Привільнянської середніх шкіл, Олександропільського та Тритузнянського НВК, Аполонівської, Миропільської, Петриківської та Широчанської НСШ. Секція «Квітникарство та озеленення» - чи не найцікавіший напрямок, який обрали для себе учні Єлізарівської, Жданівської, Привільнянської середніх шкіл, Аполонівської, Петриківської, Широчанської неповних середніх шкіл та Червономаяцького НВК. Учні Жданівської,Письмечівської, Привільнянської середніх шкіл, Петриківської НСШ та Червономаяцького НВК працювали за напрямком « Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства». Робота зльоту тривала більше години, але ніхто на час не звертав уваги, адже виступи юннатів були змістовними, цікавими та захоплюючими. Доповіді були підтверджені фото та відеоматеріалами.
М.А.Дармостук
Л.С.Батаєва |