07 травня на базі Сурсько - Михайлівської СШ відбувся виїзний семінар керівників гуртків районного центру дитячої та юнацької творчості. Організатори семінару методисти ЦДЮТ Козлова Н.В., Хрипко Л.В. та Руденко Г.А. на чолі з директором Батаєвою Л.С. у підготовці до заходу ставили одну мету: розкрити роль патріотичного виховання на заняттях гуртків позашкільного закладу.
На шляху до Сурсько-Михайлівки Людмила Володимирівна Хрипко, координатор туристсько – краєзнавчої роботи у загальноосвітніх закладах району, розповіла цікаві історичні факти села Сурсько – Михайлівка. В учасників семінару виникло багато питань стосовно історичного минулого цього козацького краю, на які було дано вичерпні відповіді.
Під’їжджаючи до школи, ми побачили святково прикрашене шкільне подвір’я, адже проведення семінару співпало з проведенням загальношкільного свята «Криївки». На порозі школи учасників семінару гостинно зустрічав директор школи – Колісник Володимир Володимирович. Запросивши нас до школи, Володимир Володимирович звернув увагу на виставку декоративно – ужиткового мистецтва, яку облаштували для гостей школи керівники гуртків ЦДЮТ Кошевич О.А. та Шеремет О.В.
Розпочала семінар директор ЦДЮТ – Батаєва Лідія Сергіївна, яка познайомила усіх з планом роботи семінару, зупинилася на головних аспектах позашкільної освіти у добу сучасності, зазначивши, що одним із пріоритетних завдань позашкілля є саме патріотичне виховання.
Далі учасники семінару знайомилися з роботою краєзнавчого гуртка ЦДЮТ «Літописець». Керівник гуртка Біжко І.М розповіла про кропітку дослідницьку роботу вихованців – учнів школи. Потім нас запросили на урочисте відкриття «Криївок». Перед школярами виступили сільський голова Володимир Іванович Сокур, вимушений переселенець з Донбасу Погорєлов Георгій Петрович, місцевий патріот Сергій Іванович Пелюшенко.
Програма семінару включала у себе екскурсію до храму святих апостолів Петра і Павла , Пам’ятного хреста, могили Миколи Коржа, Дмітрія Тяпочкіна і звісно ж, до зимівника Павловича. Біля кожного місця, де ми зупинялися, Ірина Миколаївна розповідала нам і про історію створення, і про історію побудови цих місць. Ми щиро вдячні Ірині Миколаївні за вичерпну розповідь.
Особливо до серця учасників семінару припало спілкування з господарем зимівника, Павловичем. Цей чоловік унікальний сам по собі, майстер на всі руки, з гарячим серцем та молодою душею. Чисті ясні очі із захватом дивилися на кожного гостя. Коли ми запитали у Павловича, звідки у свої роки він черпає сили, Павлович відповів: «Бо дуже люблю людей. З цієї любові і живу». З любов’ю разом з Наталією Семеновою оберігають музейні експонати, у чистоті та належному стані зберігають хатину, якій понад 100 років. У альтанці біля цієї хатини методисти ЦДЮТ провели майстер – клас по виготовленню червоних маків, символу урочистостей з нагоди святкування Перемоги у Другій світовій війні.
Час промайнув дуже швидко. На згадку про зустріч із зимівника Павловича ми веземо книжки, буклети – розгортки, а найголовніше, гарний настрій від спілкування з новими людьми та один з одним.
Ми щиро вдячні директору Сурсько – Михайлівської СШ – Колєсніку Володимиру Володимировичу за теплий прийом та сприяння у проведенні районного семінару.
Висловлюємо подяку директорам загальноосвітніх закладів Шерстюк Н.О. ( Солонянська СШ№1), Луговій С.О. (Солонянська СШ№2), Балаур Н.М. ( Аполонівська НСШ), Саліженко А.М. ( Василівська СШ), Шові С.М.(Петриківська СШ), Максименко Н.В. (Військова СШ), Шевченку А.Д. (Письмечівська СШ), Могилі О.О. (Жданівська СШ), Степаненко О.І ( Широчанська НСШ) за направлення керівників гуртків на семінар.
|