Урок, який викликав захоплення у школярів – так, одним реченням, можна охарактеризувати урок геометрії у 8 класі, який провела учитель математики Орел Л.П. «Площа паралелограма» під час проведення майстер-класу у Микільській на Дніпрі СШ. Сучасні діти, з їх «кліповим» мисленням не сприймають навчання, якщо це - лише теоретичні відомості, формули, задачі з підручника. Людмила Петрівна перетворила урок на навчальну гру з практичними заняттями, творчістю, експериментуванням, подорожами, QR-кодами, онлайн перевіркою знань (Kahoot).
Не може бути ні нової української школи, ні STEM-освіти без найважливішої ланки цього процесу – вчителів. Творчо роз’вязувати проблеми, критично мислити, застосовуючи практичні інструменти STEM учасників семінару надихнула директор Микільської на Дніпрі СШ, учитель математики Водоп’янова Л.М. Справжніми спеціалістами STEM-освіти відчули педагоги себе після закінчення практичного тренінгу «Від STEM до STEAM освіти. Формування інноваційних навичок учнів через їх практичну діяльність», який провела Лілія Миколаївна.
У 2018-2019 н.р. Микільська на Дніпрі СШ стали учасниками унікальної трирічної соціальної програми, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», Проекту соціального партнерства ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація», встановлення рекорду України "Наймасовіший урок добра в навчальних закладах, проведений впродовж одного дня». Про те, як не треба боятися змін, а з натхненням організовувати спільну діяльність учнів і вчителів йшла мова під час презентації нового шкільного STEM-проекту «Дніпро вже не гуде, а стогне і вмирає» щодо очищення р.Дніпро. Проект – колективна робота учнів під керівництвом Л.М.Водоп’янової та учителя хімії та біології Горової Ю.О. Поганий стан р.Дніпро – це проблема не тільки людей які мешкають на її берегах, а питання національної безпеки, адже Дніпро- це стратегічний запас прісної води України.
А завершився семінар учителів математики цікавою і пізнавальною екскурсією до рідкісної археологічної пам’ятки доби бронзи - Микільського кромлеху та місця загибелі князя Святослава Ігоревича. |