27 січня день пам’яті жертв Голокосту. Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу. Трагічне повсякдення1941-1943рр. віддзеркалюють архівні документи, спогади очевидців. Україна стала своєрідним полігоном, де нацистські нелюди опрацьовували методи «остаточного розв’язання єврейського питання».
Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). Саме цим подіям і була присвячена виховна година 26 січня для початкових класів «Голокост – лихо ХХ століття», яку провела вчитель Миропыльського НВК Артюшина С. І. Вчителька розказала про страшні поді ї1941-1943рр., про те, як німці знущалися з немовлят, про людей, яким вдалося пережити цей жах. Подивилися відео спогадів Елеонори Кольнер, яка дивом залишилася живою і шукала через 60 років очевидців тих страшних подій та зустріла свого палача.
Діти дуже схвильовано слухали вчителя, дивилися відео, а наостанок зробили висновок: ми повинні пам’ятати свою історію для того, щоб подібні жахіття не повторювалися. |